Value Added identification number: NO819464332

Tagi: sport , Norwegia , Norweg , Londyn , Olimpiada , Alexander Kristoff , kolarstwo

159c 7b6e

Krzysztof Szymański - Aalborg | Dania

studiowałem Medioznawstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze. Współtworzyłem między innymi takie portale jak www.pilkanozna.pl oraz www.igol.pl. Ponadto prowadziłem swoje blogi. Interesuje się Nowymi Mediami, Sportem oraz Podróżowaniem. Dwa lata temy wakacje spędziłem na Filipinach, jako Wakacyjny Ambasador Polski. Rok temu w Norwegii. Od roku mieszkam w Danii w Aalborgu i tu studiuję.

Opublikowano: 2012-07-28 22:32:57 +0200

LONDYN, 28 lipca (nPortal Press / Polmedia) - 28 - letni Norweg Alexander Kristoff zdobył brązowy medal olimpijski w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Jest to piwerszy medal dla Norwegii, podczas tegorocznych igrzysk w Londynie.

Zwyciężył reprezentant Kazachstanu Aleksander Winokurow wyprzedzając na finiszu towarzysza ucieczki Kolumbijczyka Rigoberto Urana.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pierwszy medal dla Polski

Reprezentant Polski Michał Kwiatkowski zajął 60. miejsce. Kwiatkowski finiszował w drugiej grupie. Maciej Bodnar przyjechał w tej samej grupie co Kwiatkowski i został sklasyfikowany na 84. miejscu, a Michał Gołaś nie ukończył wyścigu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bartek Piasecki nadzieją na medal olimpijski dla Norwegii

Medal Kristoff przełamał złą passę Norwegów od Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles, kiedy to po brąz sięgał Dag Otto Lauritzen w 1984 roku.

"Nie spodziewałem się tego. Moim zadaniem było pomóc koledze Edvald'owi Boasson'wi Hagen aby dostał się do przodu, ale przez to, że go tam nie było mogłem sam się tam znaleść. No i udało się. Medal jest wielki ", powiedział Kristoff powiedział na mecie.

Drugii z Norwegów Lars Petter Nordhaug był 25, a Edvald Boasson Hagen nie ukończył wyścigu.