Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz zadać nam konkretne pytanie, prześlij swoją wiadomość za pośrednictwem tego formularza.

Kontakt z nami

Legal notice
NPORTAL.no - BUSINESS LINK NORWAY


Oddział w Norwegii:
Karenslyst Alle 4,
0278 Oslo
Postboks 358,
0213 Oslo
Norway

Oddział w W. Brytanii:
71-75 Shelton Street,
Covent Garden,
London,WC2H 9JQ


Kontakt telefoniczny:
+ (47) 23 89 88 63


Kontakt mailowy:
reporter@nportal.no


Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

1000x150 ubezpieczenia w norwegii

Tagi: Norwegia , gospodarka , Państwowy Fundusz Inwestycyjny , Norweski fundusz inwestycyjny , Sjølyst Investors AS

Klub Inwestora w Oslo: U nas dowiesz się jak inwestować w nieruchomości
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2017-05-08 18:17:53 +0200

Global Investor Club Norwegia to nowa inicjatywa Polaków w Oslo, którzy zainteresowani są inwestowaniem zarówno w Norwegii, jak i w Polsce.

Klub powstał z inicjatywy Przemysława Kocój oraz Adriana Otolińskiego w październiku 2016 roku. Obecnie, klub posiada już ponad 30 stałych członków, którzy podczas comiesięcznych spotkań wymieniają się swoimi doświadczeniami i wiedzą w zakresie inwestowania.

- Zakładając oddział chcieliśmy przede wszystkim odnaleźć ludzi, którzy tak, jak my interesują się inwestycjami i chętni są do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w tym obszarze z innymi. - mówi Przemysław Kocój, kontroler finansowy w Specsavers Norway AS, współwłaściciel biura księgowego MTA Group AS oraz pomysłodawca i organizator projektu.

- Jak na razie wszyscy członkowie klubu to Polacy. Rozumiemy się, ufamy i mamy podobną kulturę biznesową. Jednak, w przyszłości niewykluczone, że będziemy współpracowali przy niektórych projektach z Norwegami. Wszystko zależy od tego jak się klub rozwinie  - tłumaczy Adrian Otoliński, doradca finansowy w Bente Olafsen’s Finans AS oraz drugi organizator przedsięwzięcia.

Norweski Klub Inwestorów jest oddziałem dobrze znanej w Polsce organizacji Global Investor Club. Dokładniej, jest to “sieć inwestorów wsparta mechanizmem pozyskiwania, przechowywania oraz wymiany informacji i wiedzy wraz z technicznymi i prawnymi narzędziami do przeprowadzania skutecznych i etycznych inwestycji indywidualnie lub grupowo.”

- W Polsce klub ten działa bardzo prężnie. Miałem okazję uczestniczyć w ich spotkaniach dzięki opcji “Oddział Internet. Po kilku spotkaniach pomyślałem, że skoro w Norwegii jest tylu Polaków, to na pewno będą osoby, które także interesują się tym tematem. Później spotkałem Adriana i postanowiliśmy razem założyć klub - o początkach opowiada Przemysław.
 
- Współpracujemy z Global Investor Club w Polsce i działamy pod ich nazwą, co zapewnia nam wiarygodność oraz pozwala dotrzeć do większej grupy ludzi, ponieważ nazwa jest rozpoznawalna. Jednak, to  my sami organizujemy spotkania oraz dobieramy tematy adekwatne do zapotrzebowania - dodaje Adrian.

Inicjatywa zrzesza wielu ludzi różnych zawodów, którzy chcą nawiązać współpracę oraz zdobyć wiedzę w zakresie inwestowania. 

- Staramy się budować zdrowe relacje międzyludzkie oparte na zaufaniu i pomocy. Dlatego dążymy, aby członkowie naszego klubu mieli doświadczenie z bardzo różnych dziedzin, dzielili się swoją wiedzą, dyskutowali i pomagali sobie nawzajem w osiąganiu celów - tłumaczy Adrian.

Jak się okazuje, inwestycje w nieruchomości cieszą się największą popularnością pośród uczestników klubu.

- 80 procent inwestorów klubu jest zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości. Dzieje się tak ze względu na to, iż jest to temat ogólnie zrozumiały dla każdego i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Ponadto, inwestowanie w mieszkanie jest bardziej “namacalne” i dostępne dla wszystkich. W planach jednak mamy poszerzenie naszej działalności o inne dziedziny tj. giełda, kruszce, inwestycje w siebie czy własną firmę - mówi Adrian.
 
- Uczestnictwo w spotkaniach jest bardzo inspirujące. Ludzie wymieniają się swoimi pomysłami i doświadczeniem. Z tego co zauważyłem na rezultaty nie trzeba długo czekać. Spotykamy się od siedmiu miesięcy, a wielu naszych członków już w coś zainwestowało lub nawiązało współpracę. Nie oznacza to jednak, że będąc w naszym klubie trzeba od razu kupować sobie nieruchomość. Mamy też osoby, które przychodzą na spotkania, aby mądrze zaplanować sobie inwestycję w przyszłości. Zbierają po prostu pieniądze i wiedzę, którą wykorzystają później - wyjaśnia Przemysław.

Jak twierdzą organizatorzy, spotkania są bezpłatne, ale nie darmowe. Każdy uczestnik musi dać coś od siebie.


- Szukamy ludzi, którzy są skłonni do tego, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, a nie tylko czerpać wiedzę od innych. Dlatego na spotkaniach staramy się poznać każdego uczestnika i dowiedzieć się o nim jak najwięcej m.in. poprzez krótkie prezentacje - podkreśla Przemysław.

Najbliższe spotkanie Global Investor Club Norwegia odbędzie się 12 maja (piątek) o godz. 18:00 przy Karenslyst allé 4 w Oslo. Gościem spotkania będzie specjalista w zakresie pozyskiwania ofert inwestycyjnych i ich finansowania – Paweł Albrecht.

Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest spółka konsultingowo - inwestycyjna Sjølyst Investors AS z siedzibą w Oslo.

 

×