Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

1000x150 ubezpieczenia w norwegii

Tagi: Norwegia , mistrzostwa świata , piłka nożna , Angela Merkel , FIFA , Rio de Janeiro , Mannschaft , Mario Götze , Lionel Messi , Manuel Neuer , Nationalmannschaft , Estadio de Maracana , Philipp Lahm , trofeum , Bastian Schweinsteiger

Mundial 2014: Czwarte Trofeum Dla Niemiec
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2014-07-14 01:36:10 +0200

Po raz czwarty w historii, Niemcy zdobyły tytuł mistrza świata w piłce nożnej. W niedzielę 13 lipca na stadionie Maracana w Rio de Janerio, Mannschaft pokonali Argentynę w finale po dogrywce (1-0). To pierwszy europejski zespół, który wygrał w Ameryce Południowej. Gola na wagę triumfu w 113. minucie strzelił rezerwowy Mario Götze.

Już koronowana wcześniej w 1954r. i 1974r. na Nationalmannschaft i 1990r. Włoszech drużyna Niemiec stała się czterokrotną mistrzynią świata w piłce nożnej, po najbardziej bramkowym turnieju z 18 golami - w tym siedem w półfinale przeciwko samemu gospodarzowi - Brazylii.

Zmiana w składzie w ostatniej chwili przed meczem, zejście z boiska Christopha Kramera z podejrzeniem o wstrząs mózgu, krwawiący na twarzy Bastian Schweinsteiger - trudno sobie wyobrazić bardziej dramatyczny finał mistrzostw świata w piłce nożnej.

Dopiero w drugiej połowie dogrywki na legendarnym Estadio de Maracana w Rio de Janeiro Mario Götze zdobył bramkę, która dała Niemcom tytuł mistrza. Mecz śledziło na trybunach prawie 75 tys. widzów w tym prezydent Niemiec Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel. Na trybunie honorowej obecny był też prezydent Rosji Władimir Putin.

Puchar Świata reprezentacja Niemiec odebrała z rąk prezydent Brazylii Dilmy Rousseff. Podczas dekoracji na stadionie Maracana w Rio de Janeiro jako pierwszy wzniósł go kapitan Die Nationalelf - Philipp Lahm.

Puchar Świata nowym mistrzom przekazał Carles Puyol - kapitan reprezentacji Hiszpanii, czyli ustępujących czempionów.

Pomimo drużynowej porażki, tytuł honorowego gracza turnieju pod auspicjami FIFA, otrzymał Argentyńczyk Lionel Messi. Natomiast Niemiec Manuel Neuer, został wybrany najlepszym bramkarzem na świecie.