Value Added identification number: NO819464332

Tagi: Justyna Kowalczyk , Marit Bjoergen , Tour de Ski , biegi narciarskie

Kowalczyk wygrała ósmy etap Tour de Ski - jest liderką
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2012-01-08 02:39:38 +0100

VALDI DI FIEMME, Włochy - Justyna Kowalczyk wygrała w Val di Fiemme bieg na 10 km ze startu wspólnego techniką klasyczną, który stanowił ósmy etap Tour de Ski. Polka objęła takżę prowadzenie w całym cyklu.

Druga w sobotę była Norweżka Marit Bjoergen - 7,5 s straty. Trzecia linię mety minęła Szwedka Charlotte Kalla - strata 31

Przewaga Justyny Kowalczyk nad Norweżką Marit Bjoergen przed ostatnim etapem cyklu Tour de Ski wynosi Jedenaście i pół sekundy. Ostatnim etapem jest dziewięciokilometrowa wspinaczka na szczyt Alpe Cermis w Val di Fiemme już w niedzielę.

Jeśli Kowalczyk zwycięży w niedzielę, zostanie pierwszą narciarką, która triumfowała w tych morderczych zawodach trzykrotnie

Norweskie media: Kowalczyk miażdży Bjoergen

Telewizja NRK, bieg Kowalczyk i Marit Bjoergen oceniła, jako walkę dwóch armat. Norweżka jak przyklejona pozostawała za plecami rywalki przez całą prawie trasę.
Nie dała jednak rady będącej w świetnej formie Polki.

Według dziennika Aftenposten, Polka okazała się niesamowicie silna i na ostatnich podjazdach wręcz zdystansowała Bjoergen".

Tym samym media przypominają, że jeszcze nikt z Norwegów nie wygrał Tour de Ski w historii tej imprezy.

W Pucharze Świata zawodniczka z Kasiny Wielkiej jest druga. Zdobywczyni Kryształowej Kuli w trzech ostatnich sezonach traci do Bjoergen 185 punktów.

W Tour de Ski pozostało ich jeszcze 450; 50 za najlepszy rezultat na ostatnim etapie i premia 400 pkt za końcowy triumf.