Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

1000x150 ubezpieczenia w norwegii

Tagi: Norwegia , Kamil Stoch , skoki narciarskie , Oslo , Polacy , Polonia , Holmenkollen , Anders Bardal , Severin Freund

"Polski Puchar Świata" na Holmenkollen: Zwyciężył Severin Freund. Kamil Stoch Trzeci
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2014-03-10 00:00:50 +0100

Przy wyjątkowo polskiej atmosferze odbył się w Oslo Puchar Świata w skokach narciarskich na Holmenkollen. Jak co roku na trybunach nie zabrakło kibiców polskich i to oni właśnie robili najwięcej hałasu.

Lider klasyfikacji generalnej Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, drugi był Norweg Anders Bardal. A na 20. pozycji zawody ukończył Maciej Kot. Polak powiększył do 168 pkt przewagę w PŚ nad Słoweńcem Peterem Prevcem, który uplasował się na 11. miejscu.

Freund zabrał ze sobą swoje ósme zwycięstwo w Pucharze Świata.

Polacy tradycyjnie nie odpuścili konkursu skoków na Holmenkollen. Wśród publiczności to oni w niedzielę 9 marca stanowili większość i wszędzie widoczne były polskie flagi, polskie szaliki i polskie piwo. Dokonując inwazji na Holemnkollen pokazali, że dla nich skoki są sportem zimowym numer jeden.
To jest nasz polska skocznia. Wybudowali ją Polacy, wygrywają Polacy i jest nas tu zawsze więcej niż Norwegów - mówili kibice.
Na trybunie honorowej był obecny król Norwegii Harald z małżonką Sonją jak również książę Haakon z żoną Mette Marit oraz ich dwoje dzieci.

PRZEJDŹ DO GALERI ZDJĘĆ: Oslo Holmenkollen 2014

Stoch zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zachował prowadzenie w Pucharze Świata. Gdyby wygrał w niedzielę wygrał by klasyfikacje końcową.
To nie był dobry dzień na stoku, powiedział NRK Anders Bardal, przyznał, że wiało niesamowicie a warunki były fatalne.
Do zakończenia sezonu zostały dwa konkursy w lotach w słoweńskiej Planicy (21-23 marca). Mistrzowi świata z Val di Fiemme do wywalczenia pierwszej w karierze Kryształowej Kuli wystarczy, że w następnych zawodach zajmie minimum ósmą lokatę. Wtedy nawet zwycięstwo Prevca nie odbierze mu trofeum.

W Oslo na skoczni Holmenkollen po pierwszej serii Stoch był trzeci. Prowadził Freund po lądowaniu na 132 m, a drugie miejsce zajmował Bardal - 128 m. Stoch uzyskał także 132 m, ale dostał niższe noty za styl oraz mniej punktów za warunki wietrzne, przez co tracił do lidera 11,4 pkt.

Wicelider PŚ Prevc doleciał do 122,5 m i był sklasyfikowany na 21. pozycji.

Do finału w ekipie biało-czerwonych, obok Stocha, awansował tylko Maciej Kot, który uplasował się na 28. miejscu po lądowaniu na 119,5 m. Odpadli pozostali: Piotr Żyła skoczył 119 m i był 32., Dawid Kubacki - 118,5 m (35.) i Jan Ziobro - 116 m (43.).

NRK, N PRESS | POLMEDIA (reporter@nportal.no)

728x90 stat ubezpueczenia w norwegii