Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz zadać nam konkretne pytanie, prześlij swoją wiadomość za pośrednictwem tego formularza.

Kontakt z nami

Legal notice
NPORTAL.no - BUSINESS LINK NORWAY


Oddział w Norwegii:
Karenslyst Alle 4,
0278 Oslo
Postboks 358,
0213 Oslo
Norway

Oddział w W. Brytanii:
71-75 Shelton Street,
Covent Garden,
London,WC2H 9JQ


Kontakt telefoniczny:
+ (47) 23 89 88 63


Kontakt mailowy:
reporter@nportal.no


Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

Norges energi nportal.no

Tagi: samolot , Ryanair , Lufthansa , tanie linie , EasyJet , World Air Transport Statistics (WATS) , Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA)

Ryanair To Największa Linia Lotnicza Na Świecie
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2013-06-24 14:17:46 +0200

Prawie 80 mln pasażerów przewiozły największe na świecie, irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair w ubiegłym roku.


Blisko 80 mln pasażerów
przeleciało się z Ryanair w 2012 roku, czyli prawie o 30 mln więcej niż numerem dwa na liście, niemieckim przewoźnikiem Lufthansa. Lufthansa przewiozła 50.800 mln pasażerów, podczas, gdy tani EasyJet 44.600 mln pasażerów.


Szósty w powietrzu British Airways przwiózł tylko 31.300 mln pasażerów w ubiegłym roku.
- Dodanie liczb  lini EasyJet i British Airways to i tak mniej, niż przewozi sam Ryanair - podkreśla rzecznik irlandzkiej linii lotniczej.
Poniższe statystyki zostały wydane przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) wraz World Air Transport Statistics (WATS) i pokazują statystyczny obraz branży lotniczej w 2012 roku. WATS swoje dane przez niemal pół wieku opiera na ponad 180 linia lotniczych, w tym tanich przewoźnikach.

Wg zaplanowanych pasażerów

Loty międzynarodowe

1. Ryanair 79649000
2. Lufthansa 50877000
3. EasyJet 44601000
4. Emirates 37733000
5. Air France 33693000
6. British Airways 31273000
7. KLM 25775000
8. United Airlines 24843000
9. Air Berlin 23179000
10 Turkish Airlines 22381000

nPortal Press | POLMEDIA (reporter@nportal.no

Copyright © 2013 nPortal Press | POLMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved

×