Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

1000x150

Tagi: sport , Norwegia , Polak , UCI , Melhus , Kornel Osicki , rower , Międzynarodowa Unia Kolarskia , Trondeheim , zawody

Polak Kornel Osicki Wygrał Wyścig w Melhus
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2013-06-03 01:19:05 +0200

Kornel Osicki zdobył pewne zwycięstwo w Melhus koło Trondheim w weekendowym wyścigu MTB 2, kategorii Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). 24-letni zawodnik był jedynym obcokrajowcem.

Polak Kornel Osicki wygrał przekonująco zawody w elitarnej męskiej klasie, ale osiągnięty czas był prawie o dwie minuty słabszy niż zwycięski wyścig w zeszłym roku.

W zawodach, oprócz Osickiego, startowało jeszcze szesnastu Norwegów. Polak trasę w Trondheim pokonał w czasie 01:20:01 i drugiego na mecie Edvarda Vea Iversena wyprzedził o 34 sekundy. Trzeci Truls Engen Korsaeth finiszował 49 sekund za reprezentantem Biało-czerwonych.

Osicki dzięki temu zwycięstwu zarobił 30 punktów do rankingu światowego. Dla porównania, za zwycięstwo w 1. kategorii przyznawanych jest 60 punktów, zaś za wygranie zawodów Pucharu Świata – aż 250.