Value Added identification number: NO819464332
Legally represented by the Vice Director Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

N26 card neobank norway norwegia

Tagi: sport zimowy , Kanada , Canada , Marit Bjørgen , Justna Kowalczyk , Canmore , biegi narciarski

Justyna Kowalczyk liderką Pucharu Świata!
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2012-12-16 20:24:20 +0100

KANADA, Canmore (nPortal Press | POLMEDIA) - Justyna Kowalczyk zwyciężyła w kanadyjskimB miescie Canmore podczas niedzielnego biegu łączonego na 15 km. Polka wygrała również obie lotne premie i została nową liderką Pucharu Świata! Wczeniej pewnie wyrgała bieg na 10 km stylem klasycznym. Główna rywalka Polki do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ, Norweżka Marit Bjørgen, nie brała udziału w Kanadzie.

W niedzielnym biegu druga była Finnka Anne Kyllönnen. Dwie Norweżki Vibeke Skofterud i Kristin Størmer Steira zajęły trzecie i czwarte miejsce odpowiednio.

Kowalczyk była faworytką biegu łączonego na 15 kilometrów. Polka szybko objęła prowadzenie, które stopniowo powiększała. Polka jako pierwsza meldowała się na dwóch lotnych premiach, dzięki czemu już na trasie jej strata do liderki PŚ zmniejszała się do 50, a później do 35 punktów.

Kikkan Randall, która jest mocna przede wszystkim w sprincie, co udowodniła w sobotę, w niedzielnym biegu spisywała się słabo i ostatecznie zajęła miejsce 8. miejsce. Justyna Kowalczyk pewnie zwyciężyła (23. zwycięstwo w zawodach PŚ) i z dorobkiem 515 punktów objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.