Register Office Identification Number: 10071320
Legally represented by the Director General Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

Nportal.no lingu

Tagi: sport , Norwegia , Kowalczyk , biegi narciarskie , Marit Bjoergen , Astrid , Drammen

PŚ w biegach: Marit Bjoergen wygrała sprint w Drammen, Justyna Kowalczyk zajęła 3. miejsce
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2012-03-07 19:12:12 +0100

DRAMMEN, 7 marca (nPortal PRESS) - Marit Bjoergen wygrała finał sprintu Pucharu Świata rozgrywanego w norweskim Drammen. Justyna Kowalczyk zajęła 3. miejsce. Druga do mety dobiegła Norweżka Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Polka bez trudu awansowała do ćwierćfinału, zajmując drugie miejsce w eliminacjach. W ćwierćfinale nasza biegaczka również nie miała problemów z awansem i pewnie wygrała swój bieg.

Nie inaczej było w półfinale, gdzie Polka również była najlepsza w swojej grupie.

Justyna niestety zaliczyła upadek i straciła szanse na zwycięstwo. Jej ambitna postawa pozwoliła jej wywalczyć tylko 3. miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Bjoergen umocniła się na prowadzeniu i powiększyła przewagę nad Kowalczyk do 118 punktów. Do zakończenia cyklu pozostało pięć biegów.