Register Office Identification Number: 10071320
Legally represented by the Director General Lukasz Jakubow Kedzierski
This legal notice extends to the social media profiles of NPORTAL.no

980x150

Tagi: sport , Norwegia , skoki narciarskie , Polacy , mistrzostwa świata , Szwecja , Falun

Narciarskie MŚ w Falun: Norwegowie i Polacy Na Podium w Konkursie Drużynowym w Skokach
Mister icon

REDAKCJA NPORTAL.no - Oslo | Norwegia

Opublikowano: 2015-03-02 01:48:40 +0100

Big big falun 2015 nportal.no
(Foto: POLMEDIA)

Drużyna polskich skoczków zajęła trzecie miejsce w konkursie skoków narciarskich mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Wygrała ekipa Norwegii, na drugiej pozycji uplasowała się reprezentacja Austrii.

Zespół Norwegów Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel i Rune Velta uzyskał 872,6 punktów, pokonując srebrnych medalistów Austriaków 19,4 punktami.

Podopieczni trenera Łukasza Kruczka; Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch powtórzyli osiągnięcie z 2013 roku z mistrzostw świata w Val di Fiemme.

Najlepiej wypadł Stoch, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej uplasował się na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, drugie Norweg Anders Bardal.

Mistrz świata na dużej skoczni Niemiec Severin Freund w drugiej serii oddał najdłuższy skok w historii obiektu - 143 m, ale próba nie została uznana za rekordową, gdyż była podparta.

Po pierwszej serii w Falun byli na czwartej pozycji. Prowadziła Norwegia przed Japonią i Austrią.

Faworyzowana ekipa Niemiec zajęła piąte miejsce. Za nimi znaleźli się Słoweńcy, z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Peterem Prevcem na czele.

N PRESS | POLMEDIA (reporter@nportal.no)